ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ №60 – огляд новин в тендерних закупівлях України

ТЕНДЕРИ  УКРАЇНИ                            ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ ВІД ICG № 60 (08.03.2019-15.03.2019)

 

1.Про нормативні документи (законопроекти):

 • Уряд удосконалив процедуру відчуження, списання та безоплатної передачі об’єктів державної власності, що перебувають в оренді.

2.Урядові новини:

 • В рамках засідання Комітету Угоди з державних закупівель СОТ Україну вперше в історії її членства в СОТ обрали головуючою Робочої програми зі збору та звітності статистичних даних.
 • На Чернігівщині з початку 2019 року відбулися п’ять земельних аукціонів, організовані Головним управлінням Держгеокадастру регіону. Були придбані права оренди на 15 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 237,05 га.
 • Кількість закупівель в Prozorro сягнула 3 мільйонів.

3.Судові спори з питань закупівель:

 • Господарський суд Миколаївської області залишив без руху позовну заяву Приватного виробничо-налагоджувального підприємства «Нікоінтерм» про визнання недійсним та скасувати рішення адміністративної колегії відповідача щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу у розмірі 68000,00 (шістдесят вісім тисяч) гривень.
 • Галицький районний суд м. Львова надав дозвіл Головному управлінню Національної поліції у Львівській області на тимчасовий доступ до речей і документів всієї тендерної документації щодо проведення закупівлі № ЛГВ 17(Т)-036 від 13.04.2017 та які зберігаються у Газопромисловому управлінні «Львівгазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування».
 • Жовківський районний суд Львівської області надав дозвіл поліції Камянка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Львівській області на тимчасовий доступ до тендерної документації за 2018 рік щодо реконструкції полігону ТПВ м. Львова в с. В. Грибовичі, Жовківського району, Львівської області, які зберігаються в Львівському комунальному підприємстві «Збиранка».
 • Господарський суд Волинської області задовольнив позов ТОВ «Вест Електра» про визнання недійсним та скасування рішення Адміністративної колегії Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у частині, що стосується товариства.

4.ЗМІ про тендери, аукціони та конкурси:

 • ДТЕК Нафтогаз переміг у першому відкритому аукціоні на нафтогазову ділянку, який проводився онлайн через систему Prozorro.Sale, отримавши спецдозвіл за 85 млн грн, що на 384% більше стартової вартості ліцензії та є абсолютним рекордом для України.
 • У Мирнограді Донецької області фірма, наближена до чиновників, виграла вигідний тендер Донецької облдержадміністрації.
 • Спільне українсько-німецьке підприємство (СП) «Електронтранс» (Львів) перемогло в тендері КП «Київпастранс» (Київ) на поставку 26-метрових самохідних низькопольних трамвайних вагонів на суму 505 млн 392 тис. грн.
 • Прокуратура Донецької області оскаржує результати тендеру капітального ремонту Микольської гімназії «Софія» та вимагає визнати недійсним укладений з виробничо-комерційним підприємством договір на виконання робіт вартістю майже 25 млн грн.
 • АТ «Укрзалізниця» успішно реалізувала чергову партію металобрухту. За результатами аукціону середня вартість тони металобрухту склала понад 7 тис. грн за тону.
 • За даними експертів «Центру громадського моніторингу та досліджень», які проаналізували дотримання тендерного законодавства у проведених закупівлях Управлінням капітального будівництва Львівської ОДА, із 40 тендерів на будівництво сімейних амбулаторій 27 переможців торгів вибрані з порушеннями, основні з яких це невідповідність документів тендерній документації та змова на торгах.
 • Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» АТ «Укрзалізниця» уклала контракт на прибирання 19 швидкісних поїздів на 32,8 млн. грн.
 • Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» знову на сім днів продовжив термін прийому заявок на участь в формульному тендері з поставки дизельного палива.
 • Сумська місцева прокуратура встановила порушення Закону України «Про державні закупівлі» при укладанні в січні 2018 року договору на «Реконструкцію операційного блоку міської лікарні №5» між управлінням капітального будівництва і дорожнього господарства Сумської міської ради та приватним виробничо-комерційним підприємством «Авангард-Н».
 • Державний департамент США оголосив тендер на реалізацію програми, яка буде сприяти просуванню свободи Інтернету в Україні в умовах конфлікту з РФ.
 • КП «Тернопільелектротранс» оголосило тендер на закупівлю 100 старих автобусів виробництва країн Європейського Союзу та Скандинавії. Загальна сума покупки становить 160 мільйонів гривень.
 • Бувший заступник начальника Генштабу 2006 – 2010 років Ігор Романенко заявив, що враховуючі досвід європейських країн, де більшість військових закупівель є відкритими, Україна мала б зняти гриф «таємно» з більшості закупок і проводити їх через систему ProZorro.
 • Українська делегація провела зустріч з представниками міністерства оборони США з приводу масштабних закупівель Україною американської зброї.
 • АТ «Укрзалізниця» і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглянули загальну стратегію подальших дій з проведення міжнародних конкурсних торгів із закупівлі вагонів в рамках спільного з ЄБРР проекту з придбання рухомого складу на загальну суму $ 150 млн без урахування ПДВ.
 • Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр Ліга» (УПЛ) оголошує тендер на експлуатацію медіа-прав на всі футбольні матчі УПЛ сезонів 2019/20, 2020/21, 2021/22 років.
 • АТ «ОЩАДБАНК», АТ «УКРЕКСІМБАНК» та АТ КБ «ПРИВАТБАНК» оголосили конкурси з відбору HR компанії для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядових рад. До участі у конкурсі допускаються Компанії, що мають міжнародний досвід надання послуг з добору керівного складу банків не менше 10 років.
 • Міністерство фінансів України спільно з Інститутом отоларингології ім. проф. О.Коломійченко Національної академії медичних наук пропрацювали умови тендерних закупівель кохлеарних імплантів для дітей з незворотними порушеннями слуху.
 • В ТОВ «ЕРУ Трейдинг» відкидають звинувачення в закупівлі газу у НАК «Нафтогаз України» за заниженими цінами.

Azmol British Petrochemiclas не підтвердили інформацію про 600 млн грн збитків для держбюджету в 2018 році у зв’язку з нібито непрозорою співпрацею із АТ «Укрзалізниця».

Детальніше можна ознайомитися на нашій сторінці Facebook

 Не знаєте як виграти тендер? Допоможемо!

 

Успіх там, де над ним ретельно працюють!

З повагою, Команда ICG