ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ №59 – огляд новин в тендерних закупівлях України

ТЕНДЕРИ  УКРАЇНИ                            ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ ВІД ICG № 59 (01.03.2019-08.03.2019)

 

1.Про нормативні документи (законопроекти):

 • На сайті Верховної Ради України оприлюднені «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо звільнення від відповідальності окремих категорій осіб» та «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо звільнення окремих категорій осіб від виконання вимог фінансового контролю», а саме, до відповідальності не притягуються представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, які входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України «Про державну службу» та Закону України«Про службу в органах місцевого самоврядування».

2.Урядові новини:

 • Під час урядової наради Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів заявив про ризики зриву пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів через Prozorro.Продажі.
 • Кабінет Міністрів України оголосив відкритий конкурс на посаду голови Правління НАК «Нафтогаз України».

3.Судові спори з питань закупівель:

 • Касаційний адміністративний суд визнав обґрунтованими висновки Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та АМКУ про те, що під час проведення закупівлі шкільних автобусів, учасник тендеру ТОВ «Радіал-Україна» мав наміри поставити автобуси російського «Павловського автомобільного заводу», переобладнані під «школярики Мрія», які підпадають під заборону на імпорт та продаж бюджетникам.
 • Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні заяви ТОВ «Екотек-Оіл» до АТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Науково-виробнича компанія «Укрекопром» щодо заборони проводити дії по тендеру UA-2018-12-29-000033-b Вивіз та утилізація відходів буріння.

4.ЗМІ про тендери, аукціони та конкурси:

 • Центральна виборча комісія оголосила про відміну закупівлі архівних боксів – картонних коробок, призначених для доставки бюлетенів та іншої виборчої документації від дільничних виборчих комісій до окружних виборчих комісій після підрахунку голосів. Повторні торги до 31 березня провести вже неможливо через брак часу.
 • Ще в листопаді 2017 року був оголошений перший тендер щодо консультаційних послуг з комплексного міжнародного аудиту ДК «Укроборонпром», очікуваною вартістю 130,00 млн грн, який зараз ініціює президент П.Порошенко.
 • Підприємства «Укрзалізниці» в 2016-2017 роках налагодили схему з закупівлі російських вагонних повітророзподільників виключно у ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» та ТОВ «Технорейлгруп», які поставляли деталі з переплатою в 2,5 рази. Також фірми постачали українські вживані деталі, які доводилися до товарного вигляду в підпільному цеху.
 • Продаж прав на розміщення або облаштування паркувальних майданчиків, якими займається КП «Київтранспарксервіс» буде проводитись через систему Prozorro.
 • Мрії збуваються: «Компанія, близька до оточення «адвоката Харкова» Олександра Грановського, розіграла безальтернативну паливну партію з військовим відомством на півмільярда гривень перед самими виборами».
 • ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами апарату Верховної Ради України» уклало угоду з ТОВ «Гелон Груп» про додаткові роботи з реконструкції каналізаційних очисних споруд у місті Старокостянтинів Хмельницької області на 264,04 млн грн. Всі фігуранти тендеру в минулому були помічниками Андрія Парубія.
 • Центральна виборча комісія оприлюднила інформацію про намір укласти договір з держпідприємством «Поліграфічний комбінат Україна» на виготовлення виборчих бюлетенів для голосування за кандидатів на пост президента загальною вартістю 166,36 млн грн.
 • Перехід на передоплату або оплату відразу за фактом відвантаження дизельного палива дозволив би АТ «Укрзалізниця» здешевити покупку палива і зробити цей процес більш прозорим і прогнозованим.
 • Близький родич ведучого програми «Наші гроші» Дениса Бігуса виявився причетним до сумнівних державних тендерів.
 • КП «Луганська обласна «Фармація Північ» у лютому уклало п’ять угод про закупівлю лікарських засобів на 124,00 млн грн. Замовник, який за законом «Про публічні закупівлі» не зобов’язаний проводити відкриті торги, не оприлюднив ані договори, ані звіти про їх укладення.
 • Черкаська місцева прокуратура має намір стягнути з ТОВ «Главшляхбуд» 1,8 мільйона гривень через неналежне виконання капремонту вулиці. У 2016 році ТОВ «Главшляхбуд» виграв тендер від департаменту економіки та розвитку на ремонт вулиці Смілянської і в червні уклав договір на 28,92 мільйони гривень. У грудні того ж року з підприємством було укладено додаткову угоду ще на 8,45 млн грн, таким чином загальна вартість ремонту виросла вже до 37,37 мільйонів гривень.
 • Служба автомобільних доріг в Черкаській області повідомила про намір укласти з ТОВ «ШРБУ-48» договір про ремонт ділянки дороги Київ-Одеса вартістю 618,9 млн грн. Керівники переможця є фігурантами в низці кримінальних проваджень.
 • Управління освіти Броварської міськради провело в січні цього року конкурс на закупівлю і поставку яєць в навчальні заклади міста. Виграло його підприємство, яке вже помічали в махінаціях.
 • Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниці» знову на десять днів продовжила термін прийому заявок на участь в формульному тендері з поставки дизельного палива.
 • Держгеонадра продає на аукціоні 9 ділянок за 100 мільйонів гривень.
 • Львівський завод «Електронтранс» отримає 17,5 млн євро від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і проекту Світового банку – Фонду чистих технологій на закупівлю тролейбусів, а також реконструкцію і модернізацію двох депо електротранспорту і контактної мережі.
 • Аналітики міжнародної компанії Transparency International (TI) Україна презентували аналіз закупівлі бензину і дизелю у системі публічних закупівель Prozorro у 2018 році.
 • Міністерство оборони співпрацюватиме з агенціями НАТО в питаннях закупівель озброєння, що не випускається на території України.
 • Глава концерну «Укроборонпром» Павло Букін заявив, що механізми закупівель критичного імпорту комплектуючих для оборонно-промислового комплексу в умовах воєнного часу проходять узгодження в Кабінеті міністрів України.
 • Зростання майже на третину вартості металобрухту на трьох аукціонах Укрзалізниці, свідчить про успішність проведених торгів та зацікавленість ринку купувати металобрухт на запропонованих компанією умовах.
 • Генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов розповів про долю арештованих активів, зокрема, російський «Боїнг» та корабель НОРД, навів приклади проблем з конфіскатом та неадекватності деяких боржників, окреслив переваги продажу та оренди землі через електронні торги, а також пояснив принцип співпраці СЕТАМ з АРМА.
 • Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» продовжила термін подачі заявок за чотирма тендерами на закупівлю 15 тис. тон дизпалива до 11 березня 2019 року у зв’язку з необхідністю аналізу ситуації на паливному ринку.
 • Протягом цього року АТ «Укрзалізниця» планує придбати 46 нових пасажирських вагонів, а також білизну, побутову техніку і кип’ятильники.
 • Національна поліція України оголосила тендер на купівлю 10,987 млн літрів палива вартістю 300 млн гривень.

Детальніше можна ознайомитися на нашій сторінці Facebook

 Не знаєте як виграти тендер? Допоможемо!

 

Успіх там, де над ним ретельно працюють!

З повагою, Команда ICG