ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ №52 – огляд новин в тендерних закупівлях України

ТЕНДЕРИ  УКРАЇНИ                            ТЕНДЕРНИЙ ДАЙДЖЕСТ ВІД ICG № 52 (11.01.2019-18.01.2019)

 

1.Про нормативні документи (законопроекти):

 • На сайті Верховної Ради України оприлюднено Проект Постанови про відновлення державного регулювання цін на продукти харчування.
 • Опубліковано Перелік об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році (відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.12.2018 № 1637).

2.Урядові новини:

 • Міжнародна організація «Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією» приєдналася до системи ProZorro для здійснення своїх закупівель.
 • Завдяки передачі процесу державних закупівель ліків до міжнародних організацій, вартість закупівель деяких препаратів в рамках програми медикаментозного забезпечення онкохворих знизилася в 6 і 19 разів.
 • Система «Прозорро.Продажі» дала можливість Львівській міськраді продати 1 кв. м. об’єкта за $16,6 тис. – Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України М.Є. Нефьодов.

3.Судові спори з питань закупівель:

 • Центральний апеляційний господарський суд, розглянувши матеріали апеляційної скарги Національного антикорупційного бюро України на рішення Господарського суду Дніпропетровської області про визнання недійсним договору про закупівлю товарів, укладеного між ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Торговий дім Еко-Сервіс», ухвалив відкрити апеляційне провадження.
 • Господарський суд Чернігівської області залишив без руху позовну заяву КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради до ТОВ «Науково-Виробничий Центр Спец-Монтаж» про зобов’язання відповідача замінити прибиральну машину на таку, що відповідає технічному завданню тендерної документації.

4.ЗМІ про тендери, аукціони та конкурси:

 • Прокуратура в Закарпатській області підозрює посадовців Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА в незаконному поділі предмета закупівлі для уникнення проведення конкурсних торгів.
 • Державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська ділиться практикою адміністративної колегії з порушення законодавства у сфері публічних закупівель: кейс про один з таких прикладів, де замовник свідомо або не свідомо (по незнанню) невдало прибрав частину вимог до предмета закупівлі з публічного доступу.
 • АТ «Укрзалізниця» планує виставити на аукціони через електронну систему «Прозорро.Продажі» не лише окремі невеликі партії вагонів, а й цілі маршрутні відправлення.
 • ПАТ «Укргазвидобування» у 2018 році за результатами тендерів уклало низку угод із п’ятнадцятьма підрядниками про облаштування бурових майданчиків на загальну суму 3,76 млрд грн. Найбільше замовлень отримало ТОВ «Альтіс-Констракшн» зі складу будівельної корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського, тестя екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
 • Державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська ділиться практикою адміністративної колегії з порушення законодавства у сфері публічних закупівель: кейс про прикрі помилки бізнесу, викликані незнанням законодавства та неготовністю працювати оперативно, що призводять до втрати контракту та надають переваги конкурентам.
 • АТ «Укрзалізниця» вчасно подала переможцям перших аукціонів, які відбулися в електронній системі «ProZorro.Продажі», 30 піввагони під навантаження.
 • П’ять приватних підприємців поставлять Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганська Міністерства оборони України дров на 17,74 млн грн. При цьому всі ці підприємці зареєстрували свою діяльність незадовго до отримання підрядів від військових.
 • Скандальний тендер на закупівлю шести тон м’яса загальною вартістю 477,5 тисяч гривень для харчування дітей в школі-інтернаті імені Тараса Шевченка Херсонської області. Переможець не підтвердив відповідно до тендерної пропозиції наявність матеріально-технічної бази.
 • Служба автодоріг Миколаївської області оголосила тендери на ремонт двох ділянок Н-11 Дніпро-Миколаїв, кожен довжиною по 9 км. Середня ціна ремонту одного кілометра майже 13 млн.грн.
 • Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві викрили схему розкрадання бюджетних коштів. Було встановлено, що групою осіб для участі в тендерних процедурах щодо надання послуг з капітального ремонту об’єктів комунальної власності міста Києва було створено низку підконтрольних компаній, які стали переможцями тендерів.
 • В минулому році АТ «Укрзалізниця» запровадила формульне визначення цін при закупівлі дизельного палива. Цей крок називають одним з головних досягнень 2018 року. Проте за підсумками минулого року АТ «Укрзалізниця» так і не змогла вийти принаймні на середню ринкову вартість дизпалива в своїх закупівлях.
 • Філія «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» за результатам тендеру замовила у ТОВ «СРЗ» ремонт землесоса «Меотида» за 21 мільйон гривень. Переможця пов’язують з екс-нардепом від партії регіонів Юрієм Іванющенко. Замовник вимагав банківську гарантію на суму авансу в розмірі 30%, а згодом прибрав цю вимогу на прохання анонімної фірми.
 • Міністерство інформаційної політики на запит телеканалу СТБ проведе аудит процедури закупівлі створення арт-проекту Національної Єдності MoreThanUs на станції метро «Осокорки» в Києві.
 • Народний депутат вимагає прибрати багато-тисячну зарплату керівника «Прозорро» та звільнити його з посади.
 • Міністерство оборони України в кінці року за результатами тендерів уклало угоди про закупівлю харчування для військових кількох областей на загальну суму 2,70 млрд грн. при цьому Міноборони вимагало від учасників надання сертифікатів на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015.
 • Державна компанія «Укрспецекспорт» закупила для Збройних сил України у турецькій компанії ударні безпілотники.
 • Білоруський державний холдинг «Белавтодор» вимагає проводити тендери на російській мові, оскільки він визнаний регіональним і не вимагає «додаткового тлумачення».
 • Кирилівська селищна рада Якимівського району Запорозької області скасувала тендер на ремонт освітлення після журналістського розслідування.
 • Виявлено корупційні схеми, які використовують на підприємствах оборонно-промислового комплексу.
 • Антимонопольний комітет України оштрафував ПП «Єврооснова–СМ» на 976 299 грн. та ТОВ «Експозиція» на 12 908 171 грн. за вчинення антиконкурентних узгоджених дій при проведенні у 2015 – 2016 роках філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» трьох закупівель частин залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплень та арматури і їх частин; механічного устаткування для керування рухом.
 • Регіональна філія «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» провела тендер на закупівлю гальмівних колодок в кількості 8 700 шт. очікуваною вартістю 4,2 млн грн. Переможцем стало ТОВ «Айзенверк Арнштадт Гмбх Україна» основним видом діяльності якого є оренда нерухомості, а в довідці про наявність працівників вказані лише дві людини: директор та бухгалтер.
 • Національна академія Національної гвардії України уклала угоду з ФОП Руденко Г.В. про постачання 35 тон цукру після проведення аукціону пов’язаними особами.

Детальніше можна ознайомитися на нашій сторінці Facebook

 Не знаєте як виграти тендер? Допоможемо!

 

Успіх там, де над ним ретельно працюють!

З повагою, Команда ICG