Почав працювати Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Перемога в тендері та надання  відомостей з реєстру корупційних правопорушень

 

Статтею 17 Закону України “Про публічні закупівлі”  визначено перелік випадків, коли Замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника. Зокрема, якщо  відомості про юридичну особу, яка є учасником, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

До недавнього часу вищевказаний реєстр не функціонував і Замовники вимагали від учасників надання довідки в довільній формі, яка підтверджувала факт відсутності відомостей про учасника в цьому реєстрі (якого насправді не було).

Відповідно до статті 59 Закону України “Про запобігання корупції” відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

НАЗК, 6 лютого, повідомило про початок функціонування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Реєстр містить інформацію про фізичних та юридичних лиць, яких було притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Довідка стосовно юридичних осіб формується на основі даних, вказаних в ЕЦП юридичної особи, шляхом пошуку в Реєстрі за найменуванням юридичної особи, кодом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційним кодом юридичної особи іншої країни.

Звертаємо увагу, що для коректної роботи реєстру доцільно використовувати цифрову печатку юридичної особи (а не цифровий підпис директора).

Відтепер Замовники повинні прописувати в тендерній документації читку вимогу щодо підтвердження учасником відсутності підстав відхилення його пропозиції, в частині відсутності інформації про юридичну особу, яка є учасником, в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. В свою чергу учасники тендерів не повинні по звичці надавати довідку у довільній формі, а надавати відповідну довідку з реєстру.

Отримати інформацію та довідки з різних реєстрів можна на нашому сайті в розділі “Корисне”.

 

 Не знаєте як виграти тендер? Допоможемо!

 

Успіх там, де над ним ретельно працюють!

З повагою, Команда ICG