Особливості впровадження «голандських аукціонів» у системі публічних закупівель.

З 27.09.17 Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) затверджений і діє регламент так званих “голландських аукціонів”.

Таким чином на сьогодні діє два регламенту, згідно з якими ФГВФО має право продавати майно в системі «Прозорро»:

1. Звичайні аукціони (торг учасників з підвищенням ціни);

2. “Голландські аукціони” (торг на зниження).

Основні відмінності нової системи вибору переможця: торги відбуваються 6 годин 45 хвилин (стартують в період з 9:30 – 10:00 та закінчуються о 16:15-16:45), протягом яких в проміжки часу, які окремо визначені ФГВФО (близько 5 хвилин) ціна падатиме (наприклад, на 1 пункт кожні 5 хвилин).

Протягом цього часу, учасники, які зареєстровані та внесли гарантійний внесок, мають право зупинити зниження ціни та зробити “ставку” (тобто прийняти ціну, яка діяла в системі на момент зупинки зниження ціни).

Інші учасники протягом 10 хвилин (в період між 16:15 і 16:55, в залежності від часу початку аукціону) роблять “закриті ставки”. Тобто «не бачать один одного», і відповідно не мають даних про ціну, запропоновану конкурентами.

Останнє слово, – можливість зробити остаточну ставку в торгах і перемогти, залишається за учасником, який зробив “ставку” (та тим самим зупинив торги). Якщо він не перебиває “закриту ставку”, переможцем стає учасник з найбільшою “закритою ставкою “.

При цьому, “голландський аукціон”, на відміну від звичайного, вважається таким, що відбувся також і в разі відсутності другого і більше учасників.

Джерело: http://biz.nv.ua/ukr/experts/nephodov/osoblivosti-dizajnu-novih-auktsioniv-2083878.html