Оскарження тендера, судова практика

Оскарження тендера. Подання скарги до АМКУ. Чи є шанс повернути гроші?

оскарження тендеру АМКУ

У будь якого бізнесмена, який приймає участь в державних тендерах, рано чи пізно виникає потреба подати скаргу до Антимонопольного комітету України. Така необхідність може виникнути або через дискримінаційні умови в тендерній документації, або через неправомірні дії тендерного комітету (або уповноваженої особи) замовника.

За розгляд скарги АМКУ стягується плата, яка становить 5000 грн у випадку тендера на закупівлю товарів чи послуг та 15000 грн у випадку тендера на закупівлю робіт. Подання скарги до АМКУ обов’язково супроводжується одночасним поданням документа, який підтверджує факт сплати. Кошти, які стягуються, перераховуються в бюджет і шансів повернути їх, фактично, не має.

Слід зазначити, що тендерне законодавство України дозволяє замовнику вносити зміни до тендерної документації будь яку кількість разів, що дає можливість постійно “коригувати” кваліфікаційні вимоги під “свого” учасника. Така ситуація може призвести (доволі часто приводить) до того, що Ви отримаєте перемогу в АМКУ, але замовник так виконає рішення колегії, що Ви все одно не зможете прийняти участь в торгах.

Також має місце і відхилення замовником тендерних пропозицій учасників за явно надуманими підставами. В такому випадку Ви знову будете вимушені платити за відстоювання свої інтересів.

Після декількох невдалих скарг та втрачених коштів, у багатьох виникає бажання відмовитись від участі в тендерах. Але, як свідчить практика, таке рішення хибне.

         Доволі реально добитися перемоги в тендері, відстояти свою перемогу в АМКУ і, навіть, повернути витрачені кошти, але вже в суді.

Причому вже є певна судова практика. Так, відповідно до рішення Господарського суду міста Києва (з повним текстом рішення можна ознайомитись на нашому сайті за цим посиланням) учасник тендеру спромігся відшкодування заподіяної шкоди у сумі 5000 грн (за подання скарги до АМКУ) за рахунок тендерного комітету замовника, який прийняв неправомірне рішення. Учасник отримав перемогу в аукціоні, але був незаконно відхилений тендерним комітетом замовника і був вимушений подати скаргу до АМКУ для відстоювання власних інтересів. Оскільки колегія Антимонопольного комітету задовольнила скаргу і підтвердила правоту учасника, то сплата останнім 5000 грн за подання скарги була трактована судом як понесений через вину тендерного комітету збиток.

        Не бійтеся примати участь в тендерах та відстоювати власні інтереси в АМКУ та судах, а ми готові допомогти Вам в цьому!